Narodowe Święto Niepodległości w klasach I-III

11 listopada to ważna data dla każdego Polaka, o czym wiedzą dzieci z klas I-III naszej szkoły. Tego dnia co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające fakt historyczny, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Uczniowie klas młodszych poprzez realizację tematów poświęconych temu ważnemu wydarzeniu mieli okazję kształtować postawę patriotyczną i pamięć o bohaterach z tamtych lat. Podczas zajęć wykonali piękne prace plastyczne oraz wybrali się do parku miejskiego, by zapalić znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. 11 listopada odświętnie ubrani uczestniczyli w uroczystym apelu przygotowanym przez starszych uczniów, wzięli również udział w akcji MEiN – „Szkoła do hymnu”.

Data dodania: 2022-11-13 21:06:46
Data edycji: 2022-11-21 19:49:30