Na francuską nutę – bal w klasie 2b

Na francuską nutę – bal w  klasie 2b

1 marca klasa 2b przeniosła się do Paryża i we francuskim stylu uczciła ostatki. Tego dnia uczniowie zamienili się we Francuzów i Francuzki. Nie zabrakło także mimów, a nawet Czerwonego Kapturka, który wywodzi się właśnie z Francji. Sala lekcyjna zmieniła się nie do poznania. Królowały w niej trzy kolory, barwy Francji – niebieski, biały i czerwony. Dzieci miały okazję skosztować francuskich przysmaków: croissantów, bagietki z prawdziwą francuską konfiturą, francuskich serów, salami oraz słynnych makaroników. Zabawy było co niemiara – tańce, karaoke, francuska muzyka, autorska fotobudka, sesja zdjęciowa na tle klasowej wieży Eiffle’a. Bal ostatkowy wpisał się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Frankofonii, jakim jest marzec, oraz w realizację innowacji pedagogicznej pt. „Francuski – język nie taki obcy, Francja – kraj nie taki daleki”, którą uczniowie klasy 2b realizują w tym roku szkolnym. Dzięki innowacji poznają kulturę Francji, podstawowe zwroty w języku francuskim, uczą się francuskich piosenek, dowiadują się, ile łączy Polskę i nasz ojczysty język z Francją i jej kulturą, a przede wszystkim przekonują się, jak piękny jest język francuski.

Data dodania: 2022-03-09 08:13:51
Data edycji: 2022-03-09 08:19:17