''Muchy w sieci''

W Dniu Bezpiecznego Internetu, przedszkolaki z grup Bratki, Motylki, Pszczółki, Biedronki, 0a i 0b przeniosły się w wirtualny świat Internetu. Realizując kolejny z kroków Ogólnopolskiego Programu „Przedszkole z Fantazją”, poznaliśmy historię muchy, która uwikłana w pajęcze sieci, przekonała nas, jak bardzo ważne jest bycie czujnym i ostrożnym zarówno w realnym świecie, jak i przestrzeni internetowej. Poznaliśmy „Kodeks dzieci bezpiecznych w sieci”. Dla rodziców przygotowaliśmy rady, z których powinni skorzystać, chcąc zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo w sieci. Przedszkolaki podzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wyciągnęły wnioski. Zrozumiały, że w sieci internetowej czyha wiele niebezpieczeństw i może ona nas znacznie bardziej zniewolić od tej pajęczej. Na koniec utworzyliśmy przedszkolną sieć. Dzisiejszy dzień był dla nas cenną lekcją na przyszłość.
Całą fotorelację wykonano sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.
Data dodania: 2023-02-07 22:43:10
Data edycji: 2023-02-07 23:01:57