Mobilne Laboratoria Przyszłości

Naszą szkołę odwiedzili edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy przeprowadzili warsztaty edukacyjne na temat Druku 3d i Mikrokontrolerów. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z możliwościami nowoczesnych technologii oraz ich zastosowaniem. Prowadzący wprowadzili uczniów w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Nasz szkoła też taką posiada – dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości. Młodzież w ciągu zajęć zapoznała się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować, przygotowaniem projektu, a następnie samym drukiem. Przeprowadzone zajęcia pokazały uczniom nowoczesne rozwiązania edukacyjne z obszaru STEAM i pozwolą lepiej przygotować naszą młodzież na wyzwania przyszłości. Z pewnością wykorzystamy zdobytą wiedzę na naszych lekcjach.
Data dodania: 2023-01-26 23:29:49
Data edycji: 2023-01-26 23:33:04