Młodzi poeci w SP 2 w Mławie

21 listopada 2022r. w bibliotece szkolnej odbył się wieczorek poetycki, którego głównym bohaterem był Robert Jurkiewicz – uczeń klasy 5b. Robert to młody poeta, który swoją przygodę z twórczością rozpoczął dokładnie 11 kwietnia b.r., bowiem tego dnia powstał jego pierwszy wiersz pt. „Kiedy przyszła wiosna”.  Kolejne utwory poetyckie rodziły się wraz z natchnieniem, aż powstało ich ponad 30. Wówczas mama Roberta postanowiła wydać te wiersze w postaci tomiku poezji zatytułowanego „Mądre myśli w wierszach 11-latka”. I właśnie ta pozycja stała się inspiracją do zorganizowania w szkole wieczorku poezji. Na  spotkaniu obecna była dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami, mama, babcia Roberta, przedstawicielki grupy mławskiej „Piękna Mława” oraz młodzież naszej szkoły. Po odczytaniu kilku wierszy Roberta swoją twórczość zaprezentowali inni młodzi poeci. Jako pierwsza zadebiutowała Patrycja Jaskulska – uczennica klasy 8b – humorystycznym wierszem „A może lody ogrzodkie?” nasyconym poetyckimi neologizmami. Następnie Jan Kowalkowski odczytał swoje patriotyczne wiersze „Ojczyzna” i „Rok 1945” a wystąpienie zakończył wzruszającym utworem „Moja matka”. To spotkanie wywołało wiele refleksji i na długo zapadnie w pamięci społeczności szkolnej.

Data dodania: 2022-10-29 07:46:17
Data edycji: 2022-10-29 07:50:45