Międzypokoleniowe warsztaty wikliniarskie

22 października grupa uczniów z kl. 7 b i 8 b pod opieką pani Marzeny Gorlewskiej w ramach wolontariatu uczestniczyła w warsztatach wikliniarskich, które odbyły się w Dziennym Domu Seniora w Mławie. Zajęcia prowadził pan Wojciech Solka, producent wyrobów z wikliny z okolic Sierpca. Rzemieślnik chętnie dzieli się swoją pasją, organizując pokazy, warsztaty i kursy rękodzieła ludowego. Podczas spotkania uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną. Zapoznali się z podstawami uprawy, przetwórstwa wikliny i wyplatania. Zgłębiając techniki plecionkarskie, wspólnie z seniorami wykonali wiklinowe podstawki, samodzielnie wypletli też koszyczki, które zabrali ze sobą na pamiątkę twórczo spędzonego czasu. Spotkanie przebiegło w miłej, sprzyjającej współdziałaniu atmosferze. Podczas przerw w pracy był również czas na rozgrywki szachowe.

Dziękujemy kierownik DDS+ Barbarze Żurawińskiej za zaproszenie do udziału w warsztatach. Było to dla nas wyjątkowe doświadczenie, które wpisuje się w kierunki polityki oświatowej dotyczące kształtowania właściwych postaw społecznych przez uwzględnianie potrzeb i potencjałów pokoleń ludzi młodych i starych.

Data dodania: 2022-07-03 00:13:02
Data edycji: 2022-07-03 00:14:00