MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada 2023r. w klasie Ic obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawąw odniesieniu do innych osób, koleżanek i kolegów. Deklaracja Zasad Toleracji, brzmi: "Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju." Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji oraz kształtowanie postawy tolerancji wśród dzieci. Przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację. Warto, aby nie tylko w tym dniu, ale i w inne, zastanowić się nad własną postawą w stosunku do innych osób, nawet z naszego najbliższego otoczenia. Na zakonczenie dzieci wykonały prace plastyczną ,,Każdy z nas jest równy". Bądźmy tolerancyjni!

#laboratoriaprzyszlosci

Data dodania: 2023-11-16 20:21:45