Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najmilszych świąt– Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych, ulubionych, bajkowych bohaterów.
Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. Nie zabrakło księżniczek czarodziejek, superbohaterów, Czerwonych Kapturów i tygrysków.
Przedszkolaki uczestniczyły w teatrzyku „Złotowłosa i trzy misie” w wykonaniu nauczycielek przedszkola. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl. Tego dnia również rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Wykonywały bajkowe zadania. Przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu.
Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczne. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.
Data dodania: 2022-11-07 19:27:14
Data edycji: 2022-11-07 19:35:53