Międzynarodowy Dzień Liczby PI

14 marca liczba Pi (zwana ludolfiną) ponownie odwiedziła naszą szkołę. Z tej okazji wszystkie lekcje matematyki były zdominowane przez 3,14.

Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia transmisji meczu matematycznego. Później uczniowie klas czwartych po raz pierwszy mogli usłyszeć o magicznej liczbie odkrytej już w starożytności. Z dużym zaangażowaniem wykonali prace plastyczne, które można było podziwiać podczas przerw na szkolnym korytarzu. Klasy piąte i szóste świetnie bawiły się, grając w państwa-miasta oraz tworząc matematyczną krzyżówkę. Przez cały czas towarzyszyły im pojęcia, takie jak: Pi, koło, średnica, promień. Na koniec siódmoklasiści wzięli udział w projekcie matematycznym. Przy pomocy opony samochodowej samodzielnie wykonali pomiary obwodu, a następnie zweryfikowali je z obliczeniami, wykorzystując liczbę Pi.

Wystawione na korytarzu tablice informacyjne umożliwiły uczniom podczas przerw poznanie ciekawostek o słynnej ludolfinie.
Ciekawe, czy za rok Pi znowu nas odwiedzi?

Data dodania: 2024-03-20 09:14:51
Data edycji: 2024-03-20 09:59:18