Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece

7 kwietnia odbyły się w bibliotece zajęcia czytelniczo-plastyczne, które poprowadziła pani Bogumiła Pawłowska, bibliotekarka z mławskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Spotkania zostały przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, a udział w nich wzięli uczniowie klas 2a i 2b z wychowawczyniami.

Już po odczytaniu „Listu do dzieci” Marii Terlikowskiej drugoklasiści domyślili się, że celem zajęć jest rozmowa o książkach. Dzieci obejrzały różne publikacje: pop-up, leporello, książkę interaktywną, książkę brajlowską i książki-rozkładanki. Po wysłuchaniu wiersza Jana Huszczy „Skarga książki” uczniowie opracowali regulamin poszanowania książek. Drugoklasiści byli zaskoczeni przedmiotami wykonanymi z kartek książek przeznaczonych na makulaturę. Nie zabrakło też zagadek. Na zakończenie dzieci zaprojektowały i wykonały techniką origami zakładki do książki. Oby służyły im jak najdłużej.

Data dodania: 2022-04-12 14:03:29
Data edycji: 2022-04-12 14:04:33