Lekcje z Kropką w dniu jej święta

15 września 2023r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych uczcili na lekcjach języka polskiego i matematyki Międzynarodowy Dzień Kropki. Po zapoznaniu się z historią dziewczynki o imieniu Vashti, od której wszystko się zaczęło, przystąpili do ćwiczeń. Najpierw przypomnieli sobie znaki interpunkcyjne, w których jest kropka. Potem przyszedł czas na inwencję twórczą uczniów – z kropki powstały biedronki, słońce, piłka, cukierek, balony itp., do których trzeba było utworzyć krótki rymowany wierszyk. W dalszej części lekcji uczniowie poszukiwali kropek „Wokół nas…” a na lekcjach matematyki grali w grę na planszy pełnej kropek. Zabawy i radości nie było końca, lekcje wyzwoliły u uczniów niezwykłe skojarzenia, kreatywność i pomysłowość.

Data dodania: 2023-09-17 19:23:40
Data edycji: 2023-09-17 19:27:05