KORBO w 2b

Klocki konstrukcyjne pozwalają w prosty sposób zrozumieć procesy, które zachodzą w codziennym życiu. Budując wieże dzieci uczą się, jak wytrzymała jest dana konstrukcja. Tworząc własne pojazdy uczą się zasad mechaniki i fizyki. Różnorodność klocków konstrukcyjnych pozwala wybrać naprawdę interesujące rozwiązania. Jednymi z ciekawszych są polskie klocki Korbo. Ich twórcom przyświecała prosta idea, która zawiera się w haśle „zbuduj i zakręć”. Wszystko dlatego, że te klocki edukacyjne składają się głównie z różnorodnych kół zębatych i przekładni. Dzięki ich łączeniu dzieci szybko uczą się, jakie konstrukcje zadziałają, a które okażą się niemożliwe do poruszania. Automatycznie przyswoją wiedzę z zakresu mechaniki i fizyki, co przyda im się w dalszym życiu.
#labolatoriaprzyszłości
Data dodania: 2023-04-26 20:50:28