Kopernikowskie konkursy rozstrzygnięte

Podczas obchodów Dnia Patrona ogłoszono wyniki kopernikowskiego dyktanda dla czwartoklasistów i rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Literacki o Mikołaju Koperniku dla uczniów klas IV-VIII. Najlepiej z ortograficznymi pułapkami poradzili sobie: Ilenja Kamińska (kl. 4b), Artur Wydrzyński (kl. 4c) i Michalina Szumkowska (kl. 4a). Zadaniem uczestników konkursu literackiego było napisanie opowiadania, listu lub wiersza nawiązującego do postaci Mikołaja Kopernika i jego osiągnięć. Jury nagrodziło opowiadanie Wiktorii Balcerowskiej (kl. 5a), list Brajana Starzaka (kl. 5a) i wiersz Jana Kowalkowskiego (kl. 8b). Pomysłodawczynią konkursów była nauczycielka języka polskiego Edyta Kowalkowska. Całą fotorelację wykonano sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Data dodania: 2022-12-12 21:29:38
Data edycji: 2022-12-12 21:30:42