Kopernik w archiwalnej odsłonie

06.06.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie uświetnili uroczystość otwarcia wystawy „Kiedy Ziemia przestała był Centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych” zorganizowaną przez Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie. Uczniowie klasy 4c przybliżyli zebranym licznie gościom istotę teorii heliocentrycznej, odgrywając role planet w krótkim, ale wymownym przedstawieniu pt. „Jak to było z planetami?” Następnie reprezentanci kolejnych klas wcielili się w postać patrona naszej szkoły, wystąpił Kopernik jako kartograf , pisarz, kanonik, prawnik, lekarz, filolog klasyczny, artysta. Obchody zakończyli uczniowie z Ukrainy, wykonując taniec do piosenki „W układzie słonecznym”. Wszyscy poczuli się docenieni, że to właśnie wychowankowie Mikołaja Kopernika mogli zainicjować tę uroczystość występem na scenie w parku miejskim.

Data dodania: 2023-06-06 21:57:01
Data edycji: 2023-06-06 22:21:09