Klasa 3b na wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Mławie

14 czerwca uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Dzięki życzliwości Panów Strażaków uczniowie mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumieli, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego, a także przewracanie pachołków za pomocą wody z węża strażackiego. Strażak przypomniał dzieciom również zasady udzielania pierwszej pomocy. Celem wycieczki było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy uczniów na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa, udzielanie pierwszej pomocy.

Data dodania: 2024-06-16 20:20:20
Data edycji: 2024-06-17 13:42:05