Klasa 3a melduje zakończenie udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Europa i Ja”

Klasa 3a melduje zakończenie udziału w   Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Europa i Ja”

Uczniowie klasy 3a w roku szkolnym 2022/2023 od października do maja realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Europa i ja”. Głównym celem projektu było: • przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, • zdobycie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy, • pozyskanie nowych informacji na temat kultur innych państw, • integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, • integracja środowiska pedagogicznego realizującego Projekt. Poprzez udział w projekcie uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, rozwinęli zainteresowania dotyczące Europy, wypromowali swoją szkolną placówkę oraz nawiązali współpracę z innymi szkołami w Polsce i nie tylko. Nasza grupa na początku swojej przygody z projektem wybrała sobie jedno państwo europejskie (wybraliśmy Włochy) i wszystkie zadania wykonywalismy biorąc pod uwagę wybrany kraj. Aby otrzymać certyfikat uczniowie musieli wykonać min. 7 zadań z 10 zaproponowanych. Następnie przedstawialiśmy na grupie efekty swojej pracy z każdego wykonanego zadania do 31.05.2023r. Zadania które wykonali uczniowie w ramach projektu:

1. Poznaliśmy symbole narodowe państwa włoskiego.

2. Poznaliśmy bajkę z Włoch.

3. Stworzyliśmy włoski słownik obrazkowy.

4. Poznaliśmy włoską kuchnię.

5. Nauczyliśmy się liczyć w języku włoskim.

6. Poznaliśmy sławnych Włochów.

7. Poznaliśmy tradycyjny taniec włoski. Każde zadanie udokumentowaliśmy i wstawiliśmy w formie zdjęć lub filmiku na grupie Facebookowej.

Uczniowie dzięki udziałowi w tym projekcje zdobyli nowe doświadczenie, pozyskali wiele nowych informacji na temat kultury państwa włoskiego.

Data dodania: 2023-06-11 20:13:53
Data edycji: 2023-06-11 21:30:43