Kierunek Olsztyn!

8 marca uczniowie klasy 4b wyjechali na wycieczkę do stolicy Warmii i Mazur – Olsztyna. W Olsztyńskim Teatrze Lalek dzieci obejrzały adaptację sceniczną znanej wszystkim legendy „O Rybaku i Złotej Rybce” opartą na motywach baśni Aleksandra Puszkina, napisaną na nowo przez Martę Guśniowską. Spektakl zachwycił młodych widzów teatrem cieni i animacją dużych form teatralnych. W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo i odkrywali tajemnice Wszechświata. Dużą radość sprawiła dzieciom wizyta w papugarni. Czwartoklasiści poznali zwyczaje egzotycznych ptaków, mogli je dotykać, głaskać, karmić, jeśli tylko im na to pozwoliły. Wszyscy stwierdzili, że to była ciekawa wycieczka. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o świecie, choć nie siedzieli w szkolnych ławkach. Nie od dzisiaj wiadomo, że podróże kształcą.

Data dodania: 2022-03-18 12:08:48
Data edycji: 2022-03-18 12:17:01