Kampania Białych Serc za nami

To już XVIII Kampania Białych Serc. Przez siedemnaście lat działanie to porusza różnego rodzaju tematy dotyczące zagrożeń, jakie czyhają szczególnie na dzieci i młodzież. Zaczynając od tych związanych z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, gier komputerowych, hazardu, a kończąc na ważnych, czasami trudnych tematach, jak choćby samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku pod hasłem „Włącz alarm" poruszany jest problem fonoholizmu. Fonoholizm to problem, który dotyka co piątego polskiego nastolatka. Pogorszenie ocen w szkole, nieregularne odżywianie, bardzo wysokie rachunki, zaniedbanie wyglądu, utrata przyjaciół, problemy ze snem, niewywiązywanie się z obowiązków – to skutki uzależnienia od telefonu, które możemy podzielić na psychiczne, fizyczne i społeczne. Tysiące szkół, przedszkoli oraz innych instytucji i organizacji bierze udział w październikowej XVIII Kampanii Białych Serc – Europejskim Proteście Przeciwko Narkotykom i Przemocy. My jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie również działamy pod hasłem „Włącz alarm”, tworząc łańcuch białych serc. A to tylko jedna z akcji w ramach kampanii. Wzięliśmy udział w zbiórce środków higienicznych dla bezdomnych oraz akcji Biała Łapka. Młodzież rozdawała zdrowe przekąski w postaci jabłek, odbyły się warsztaty na temat profilaktyki uzależnień, cyberprzemocy i hejtowania w sieci. Chętni uczniowie pokazali sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego bez telefonów. Cała nasza szkoła udekorowana była białymi sercami.

Całą fotorelację wykonano sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Data dodania: 2022-10-24 19:33:05
Data edycji: 2022-11-01 23:49:21