Julia Zalewska z klasy 8a stypendystką Marszałka Województwa Mazowieckiego!

Kilkuletnie wysokie wyniki edukacyjne i systematyczna praca Julii Zalewskiej, uczennicy klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, zostały zauważone i docenione! Julia otrzymała stypendium w ramach projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”, który przeznaczony jest dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów liceów ogólnokształcących w województwie mazowieckim w roku szkolnym 2021/2022, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020, Oś Priorytetowa X – Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1, Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.3, Programy stypendialne, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych.

Julia jest zawsze ambitna oraz kreatywna w swoich szkolnych i pozaszkolnych działaniach. Obecnie przygotowuje projekt pt. „Potwory – matematyczne stwory”. Uczennica sama poszerza wiedzę z zakresu matematyki i o elementy informatyki w celu samodoskonalenia oraz dzielenia się z innymi wiadomościami i umiejętnościami, ale również chętnie korzysta ze wskazówek nauczyciela prowadzącego – pani Elizy Pydynkowskiej. Ważną częścią projektu jest dzielenie się swoją wiedzą, dlatego Julia przygotowuje i prowadzi lekcje matematyki, zajęcia koła matematycznego oraz pracuje nad grą planszową z treściami powtórzeniowymi przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki. Stypendystka zachęca innych do „zgłębiania” świata matematyki i pokazuje, że zagadnienia matematyczne to „stwory do opanowania”.

Data dodania: 2022-02-20 17:37:09
Data edycji: 2022-02-20 17:52:14