Jak rozbudzić ciekawość wśród uczniów?

2 grudnia 2021r. dwie uczennice klasy 7b Natalia Sobotka i Karina Marszałek oraz jeden uczeń klasy 7a Jan Kowalkowski rozbudzili ciekawość fizyczną uczniów klas trzecich. Podzielili się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami, prezentując trzy doświadczenia. Natalia pokazała uczniom, jak napompowany i naelektryzowany balon przyciągał drobne skrawki papieru. Karina udowodniła, że można wywołać energię poprzez nałożoną na papierową łódkę kroplę płynu do mycia naczyń, która zanurzona w wodzie samoczynnie popłynęła. Janek zaś zaprezentował model poduszkowca zbudowany z płyty CD, korka i balonu, po jego napompowaniu i odblokowaniu korka poduszkowiec przemieszczał się w różne strony. Wszystkim dzieciom doświadczenia bardzo się podobały. Dzielenie się wiedzą między starszymi i młodszymi uczniami jest bezcenna, gdyż ciekawość dziewięciolatków nie ma granic.

Data dodania: 2021-12-16 14:01:40
Data edycji: 2021-12-16 14:09:13