„Jak przygoda, to tylko w Warszawie, w Warszawie…”

7 października wczesnym rankiem uczniowie klasy 3a i 3b wraz ze swoimi opiekunami udali się w pełną wrażeń podróż do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. W promieniach październikowego słońca na Rynku Starego Miasta trzecioklasiści podziwialistare kamieniczki i pomnik Syrenki, który stoi w samym jego centrum. Zwiedzili plac Zamkowy oraz zobaczyli pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych uczestników powstania warszawskiego.

Następnie dzieci udały się do Pijalni Czekolady Wedla. Tam poznały historię powstania fabryki. Wykorzystując swoją wyobraźnię i białą czekoladę, tworzyli wyjątkowe dekoracje na czekoladzie. Następnie degustowali gorącą, mleczną czekoladę z bitą śmietaną.

Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Już od wejścia dzieci zachwyciły się olbrzymim wahadłem z kulą. Znajdujące się w Centrum eksponaty pozwoliły na samodzielne obserwowanie i poznawanie otaczającego nas świata, eksperymentowanie, przeprowadzanie badań, uczenie się w warunkach nieosiągalnych na co dzień w szkole. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły posiłek w restauracji McDonald’s.

Podczas powrotu wszystkim dopisywał doskonały humor. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że to była naprawdę ciekawa i pełna wrażeń wyprawa.

Data dodania: 2021-10-15 13:42:59
Data edycji: 2021-10-26 16:43:12