I Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko -Wokalny „Wiosenne spotkanie z poezją”

Miło nam poinformować, że 17 kwietnia 2023 r. w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorsko -Wokalnym „Wiosenne spotkanie z poezją” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. J. Ostaszewskiego w Mławie trzy uczennice naszej szkoły odniosły wielki sukces. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-III szkół podstawowych. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci z klas 0-I i klas II-III. Natalia Chojnacka z grupy 0a zajęła I miejsce, natomiast w drugiej kategorii wiekowej uczennica klasy 2b Maja Kowalska zajęła I miejsce, a Julia Chojnacka z klasy 3b uzyskała II miejsce. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania poezją i muzyką dziecięcą, rozwijanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz kształtowanie umiejętności poprawnej interpretacji tekstu literackiego w zakresie dykcji i odpowiedniej intonacji. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania: 2023-04-18 19:40:15
Data edycji: 2023-04-18 19:43:14