Hejt stop

Asp. Aneta Prusik z Zespołu Profilaktyki Społeczne Nieletnich i Patologii na prośbę pedagoga szkolnego poprowadziła prelekcję skierowaną do klas piątych. Tematem spotkania był „Hejt i mowa nienawiści” Pani aspirant pod spotkania omawiała znaczenie słowa „hejt” oraz wytłumaczyła, jaki to zjawisko ma wpływ na naruszenie praw człowieka. Uczniowie zostali poinformowali o konsekwencjach hejtu w Internecie, odpowiedzialności karnej oraz gdzie szukać pomocy, kiedy staną się ofiarą takiego zachowania. Policjantka omówiła również znaczenie pojęcia „mowa nienawiści” oraz wytłumaczyła, że przestępstwa związane z nienawiścią, którego ofiarami są najczęściej osoby o charakterystycznych cechach, takich jak m.in.; kolor skóry, pochodzenie, język, orientacja seksualna, wyznanie religijne, czy niepełnosprawność fizyczna i psychiczna są szczególnym rodzajem przestępczości. Młodzież została poinformowana jak dużym zagrożeniem jest szerzenie mowy nienawiści i jakie mogą być konsekwencje jej używania.

Data dodania: 2023-01-26 21:22:59
Data edycji: 2023-01-26 23:17:59