''Happiness at school''

II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU RUSZYŁA RÓWNIEŻ W NASZEJ SZKOLE.

W DNIACH 20-24 WRZEŚNIA 2021 r.

ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ RÓŻNE  DZIAŁANIA W RAMACH REALIZACJI  PROJEKTU.

Czym jest „Happiness at School”?

„Happiness at School – Szczęście w szkole” to autorski program uwalniania pozytywnego potencjału w edukacji. Bazujący na dorobku psychologii pozytywnej rozwiniętej przez Martina Seligmana i edukacji pozytywnej, oparty o naukowe podejście do szczęścia, dobrostanu i naturalnej motywacji człowieka. Wykorzystuje potencjał wszystkich uczestników wspólnoty szkolnej.

Szczęście w szkole i w przedszkolu rodzi się pomiędzy ludźmi, poprzez przyjaźń i dobre relacje, w procesach przekazywania nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia i pasji, wreszcie w miejscach i przestrzeniach, które procesowi wyzwalania szczęścia sprzyjają.

W psychologii pozytywnej Martin Seligman wyróżnia trzy komponenty szczęśliwego życia: życie przyjemne (bazujące głównie na pozytywnych emocjach), życie dobre (oparte o pozytywne cechy charakteru i talenty) oraz życie pełne znaczenia i sensu (sztuka wykorzystania osobistego potencjału do wyższych celów).

Data dodania: 2021-09-20 19:25:35
Data edycji: 2021-09-20 19:35:28