''Grafiki matematyczne''

Na lekcjach matematyki uczniowie klasy 5b realizowali projekt szkolny „Grafiki matematyczne.”

Pani Emilia Obłąkowska wyjaśniła młodym grafikom, na czym będzie polegało zadanie. Każdy  uczeń musiał  narysować swój obraz i podyktować go klasie. Nauczycielka zaprezentowała dwa przykładowe rodzaje obrazków i sposób ich dyktowania. Na następnej lekcji rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Uczeń przygotował swój projekt w tajemnicy przed innymi, dyktował go, a pozostali rysowali według otrzymywanych instrukcji. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni co rysują oraz czy efekt końcowy będzie zgodny z pierwowzorem. Liczyła się precyzja, orientacja na kartce i przede wszystkim koncentracja uwagi.

Uczniowie ćwiczyli kodowanie, koordynację wzrokowo-ruchową, utrwalili odcinki prostopadłe i równoległe, zapoznali się z pojęciem symetrii, ale przede wszystkim dobrze się bawili, a każdy „udany” rysunek niósł za sobą satysfakcję i dumę.

Data dodania: 2024-01-08 23:50:34
Data edycji: 2024-01-08 23:58:51