Gość z Ukrainy

Na zaproszenie świetlicy św. Mikołaja w Mławie naszą szkołę w środę 19 kwietnia 2023r. odwiedziła artystka z Ukrainy p. Oksana But. Pani Oksana But jest wszechstronnie utalentowaną artystką: bada ukraińską kulturę ludową, gra na cymbałach, śpiewa, uczy tańca, animuje gry i zabawy dla dzieci. Pani Oksana zaprezentowała swój instrument ,wspaniałą grę na cymbałach. Uczniowie mogli posłuchać pięknych, ludowych pieśni ukraińskich w wykonaniu naszego gościa, poznać tradycyjne zabawy ludowe, ale również brać w nich udział. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i tańcach ukraińskich. Jednak największą radość nasz gość sprawił uczniom z oddziału przygotowawczego, gdzie przez chwilę nasi ukraińscy koledzy poczuli atmosferę swojej ojczyzny. Swoją obecnością Pani Oksana But sprawiła naszym uczniom wiele radości i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Data dodania: 2023-04-26 23:06:36
Data edycji: 2023-04-26 23:07:45