Godziny pracy psychologa w roku szkolnym 2022/2023.

Szanowni Państwo,

w roku szkolnym 2022/2023 pracuję w następujących godzinach:

poniedziałek 1000-1430
wtorek 800-1430
środa 800-1100

800-900 konsultacje dla uczniów i rodziców w ramach tzw. „godziny dostępności”

piątek 1200-1430

Od tego roku szkolnego w związku z nowelizacją Karty Nauczyciela każdy nauczyciel szkoły samorządowej  lub innej placówki oświatowej zobowiązany jest do dostępności w szkole w wymiarze 1 godz. / tyg. (art. 42 ust. 2 f ustawy z 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela).
 Z uwagi na to, że często przychodzą Państwo z potrzebą rozmowy rano, kiedy dzieci zaczynają lekcje, ustaliłam, że będę realizowała  „godzinę dostępności” w formie konsultacji dla uczniów i rodziców w każdy czwartek w godz. 8.00-9. 00. Oczywiście konsultacje możliwe są też w innych dogodnych dla Państwa godzinach – jak każdego roku – po ustaleniu w kontakcie indywidualnym. Zapraszam do zgłaszania Państwa potrzeb w tym zakresie poprzez dziennik Librus.

W ramach zwiększania dostępności pomocy psychologicznej oraz profilaktyki zdrowia psychicznego wychodzę z inicjatywą zorganizowania grupy wsparcia dla Rodziców dzieci wymagających pomocy psychologicznej z uwagi na specjalne potrzeby edukacyjne.

Grupa wsparcia to regularne spotkania, podczas których uczestnicy mają przestrzeń do tego, by podzielić się doświadczeniami, troskami i sukcesami wynikającymi z codzienności wychowywania dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W kameralnej grupie mamy okazję do podzielenia się wszystkim, co dla nas ważne, trudne, ale przede wszystkim motywujące.

Celem spotkań jest:

• wymiana doświadczeń wychowawczych,
  • nauka radzenia sobie z emocjami i stresem rodzicielskim,
  • rozwijanie kompetencji wychowawczych,
  • poznanie praktycznych sposobów na zwiększenie efektywności kompleksowych oddziaływań terapeutycznych,
  • spotkanie grupy przyjaznych sobie i wspierających się nawzajem osób.

Część grupy wsparcia stanowi cykl spotkań  psychoedukacyjnych  „Zdrowie w głowie”. Raz w miesiącu realizowane będą tematy z zakresu ochrony zdrowia psychicznego. W październiku proponuję: „ W stronę równowagi emocjonalnej – jak skutecznie zmniejszyć stres i lęk w trudnych czasach…”

Osoby chętne do udziału w spotkaniach grupowych zapraszam do kontaktu przez Librus.

Konkretny termin zostanie ustalony wspólnie z zainteresowanymi.

Marzena Gorlewska
                                                                                              psycholog szkolny