„Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji projektu BohaterOn. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Uczniowie klas V i VI przygotowali własnoręcznie kartki do uczestników powstania warszawskiego, w których wyrazili swą dumę i wdzięczność bohaterom sierpniowych dni.

Na lekcjach historii młodzież obejrzała spektakl teatru lalek – „Niebajka o powstaniu warszawskim” przedstawiający w przystępnej i ciekawej formie tragiczne wydarzenia z 1944 roku.

Będziemy zawsze dumni z powstańców warszawskich.

#bohateron

Data dodania: 2024-04-23 13:56:39