eMOCje w Głowie

Drodzy Państwo,
nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej „eMOCje w Głowie” zorganizowanej przez Stowarzyszenie UNICEF POLSKA. Projekt dotyczył zagadnień z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w grupie wiekowej 10-14 r. ż. Jak wskazują badania, problemy psychiczne są jedną z głównych przyczyn chorób wśród nastolatków, a połowa wszystkich zaburzeń psychicznych ma swój początek przed ukończeniem 14 lat. Celem akcji UNICEF Polska jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać.

W ramach akcji uczniowie kl. 5a, 7a, 7b, 8a, 8b od 10 maja do 14 czerwca uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych związanych z tematyką uczuć oraz radzenia sobie z rozpoznawaniem i uwalnianiem tzw. „trudnych” emocji. W załączeniu przesyłam Państwu materiał dla Rodziców udostępniony przez Stowarzyszenie UNICEF. Proszę o zapoznanie się.

O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży - YouTube

Ważną rolę w procesie kształtowania rozwoju emocjonalnego odgrywają relacje z rodzicami i opiekunami. Okres dorastania jest wyjątkowym etapem w rozwoju człowieka. To dobry czas, aby wspierać młodzież w rozpoznawaniu trudnych emocji, skutecznym rozwiązywaniu problemów, utrzymywaniu zdrowych relacji, komunikowaniu swoich potrzeb czy podejmowaniu decyzji, które sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia.

images/Linki_do_materiałów_filmowych___eMOCje_w_GŁOWIE.pdf

Data dodania: 2022-06-20 19:27:15