Dzień Walki z Depresją w przedszkolu

Przedszkolaki wzięły udział w specjalnych zajęciach z okazji Dnia Walki z Depresją. Podczas tych spotkań dzieci miały okazję:
1. Zapoznania się ze smutkiem i depresją na podstawie autorskiego opowiadania: Przedszkolaki wysłuchały specjalnie przygotowanej opowieści, która pomogła im zrozumieć, co to jest smutek i jak można go przezwyciężyć. Dzięki temu doświadczeniu dzieci lepiej zrozumiały swoje emocje.
2. Nauki wyrażania swoich emocji i akceptacji uczuć innych: W trakcie rozmów i zabaw plastycznych dzieci miały okazję dzielić się swoimi uczuciami oraz słuchać uczuć innych. To doświadczenie pomogło im zrozumieć, że każda emocja jest ważna i że warto być dla siebie wsparciem.
3. Utrwalania pięciu sposobów radzenia sobie ze smutkiem: porozmawianie z bliską osobą, zrobienie czegoś co się lubi, bycie w ruchu, odpoczynek i pozytywne myślenie.
Zajęcia odbywały się w miłej i zrozumiałej atmosferze, co pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć swoje emocje i nauczyć się zdrowych sposobów radzenia sobie z nimi. Mamy nadzieję, że to doświadczenie pomoże naszym przedszkolakom lepiej radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi.
Piotr Tejs
Data dodania: 2024-02-28 23:59:24