Dzień Uśmiechu

Dzień uśmiechu to święto, którego pomysłodawcą był Harvey Ball. Jest to autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face” Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi czyli bezinteresowny uśmiech i radość życia. Uczniowie klasy IIc w ramach innowacji pedagogicznej ,,Klasowe emocje", która jest wynikiem współpracy wychowawcy z pedagogiem szkolnym, obchodzili ten wyjątkowy dzień rozmawiając o towarzyszącym mu emocjach, licząc, śpiewając i świetnie się bawiąc. Klasa IIC była także powodem wielu uśmiechów. Dzieciaki z uśmiechem na twarzach rozdawali uśmiechnięte baloniki mieszkańcom Mławy życząc miłego dnia. Takie doświadczenia społeczne i uczenie dzieci empatii jest bardzo ważne i potrzebne. To my wychowujemy młode pokolenie.

Data dodania: 2024-10-13 19:45:24
Data edycji: 2024-10-13 20:29:25