Czcionka:

Kontrast:

„Dzień spędzony z Tobą to mój ulubiony dzień” – urodziny Kubusia Puchatka w SP nr 2

– Puchatku?

– Tak Prosiaczku?

– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.”

Kubuś Puchatek

A. A. Milne

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Na to święto wybrano rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne’a, pisarza, który stworzył literacką postać rozkosznego Misia o Bardzo Małym Rozumku. W tym dniu w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone przyjaźni, uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych. Dzieci wysłuchały opowiadania oraz stworzyły katalog cech dobrego przyjaciela. Oprawę muzyczno-taneczną przygotowały uczennice z klasy 5a.

Pierwszoklasiści dostali również Wyprawkę Czytelniczą w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. W tym roku akcja została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Data dodania: 2023-01-20 10:16:41
Data edycji: 2023-01-20 10:23:23