Dzień Pustej Klasy w Ic

Klasa Ic wzięła udział w Dniu Pustej Klasy. W tym dniu w sali Ic wszystkie ławki były puste. Dzieci zajęły ławki w „zielonej klasie” pod chmurką. To był dzień inny niż wszystkie. Odkrywaliśmy piękno natury. Udaliśmy się do parku miejskiego i bawiliśmy się obserwując przyrodę, doświadczając jej uroku bezpośrednio. Lekcje spędzone pod " gołym niebem" były dla dzieci okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna. Udowodniliśmy, że w ten sposób też można się uczyć i w dodatku jest to przyjemne. Pamiętajmy, że natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Dzień Pustej Klasy pokazał, że nauka może być zabawą i wielką frajdą.

#laboratoriaprzyszlosci

#dzienpustejklasy2024