DZIEŃ GÓRNIKA

4 Grudnia jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy, dlatego też była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat tak trudnego zawodu. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach badawczych z wykorzystaniem węgla, obejrzały bajkę z serii „Bolek i Lolek. Wśród górników”, zapoznały się z wyglądem munduru galowego, stroju roboczego, a także symboliką górniczego godła i flagi. Przy piosence „Hej w kopalni” bawili się w górników, naśladując pracę w kopalni. Dzieci znakomicie wykonały zadania i pracę plastyczną, z przyjemnością mierzyły czapkę górniczą oraz tworzyły pociąg z węglem. Dzięki wielu zabawom przedszkolaki zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górników, pod ziemią którym należy się szacunek i uznanie za codzienny trud.
Całą fotorelację wykonano sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Data dodania: 2023-12-05 18:58:47
Data edycji: 2023-12-05 19:03:44