Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści pod kierunkiem pań: Agnieszki Śmiegel, Lidii Gromadzkiej, Beaty Wójciak i Agnieszki Dworznickiej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, następnie złożyli uroczyste ślubowanie w obecności sztandaru szkoły. Przyrzekli być wzorowymi uczniami, dobrymi Polakami i godnie służyć Ojczyźnie. Moment pasowania był dla wszystkich ogromnym przeżyciem. Pani dyrektor Jolanta Tyl, dotykając specjalnym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty, oficjalnie przyjęła go do grona uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło też niespodzianki, na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe przypinki, książki i słodkie upominki.
Podczas uroczystości nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia złożyli: pani dyrektor Jolanta Tyl, przewodnicząca Rady Rodziców pani Kinga Ajduk i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Pani wicedyrektor Eliza Pydynkowska przeczytała list od Burmistrza Miasta Mławy. Wyróżniającym się pedagogom wręczono nagrody.

Wszystkim uczniom klas 1 a i 1 b życzymy dużo siły, wytrwałości w pracy i radości z rozwijania swoich pasji. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz życzymy wielu powodów do dumy i radości ze swoich dzieci.

Data dodania: 2021-10-19 14:09:53
Data edycji: 2021-10-19 14:12:45