Dzień Dziecka w klasach I-III – Dniem Sportu i Rekreacji.

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby zapewnić swoim uczniom  niezapomniane wrażenia. Jeszcze lepiej, jeśli wspólną zabawę udało połączyć się z uprawianiem sportu. W tym celu warto zwrócić uwagę na wydarzenia organizowane specjalnie dla młodych adeptów aktywności fizycznej

Dzień Dziecka 2021 szczęśliwie przypadł na okres, w którym rygorystyczne obostrzenia dotyczące sportu amatorskiego powoli zaczynają odchodzić w niepamięć. Oznaczało to między innymi powrót corocznych imprez z udziałem najmłodszych, Niewiele rzeczy ma tak pozytywny wpływ na nasze pociechy, jak regularna aktywność fizyczna, o czym zdążyliśmy się już niejednokrotnie przekonać. Nie dziwi więc fakt, że w tegorocznych wydarzeniach związanych z Dniem Dziecka postawiono przede wszystkim na sport. Uczestnicy zawodów będą mogli spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach i przy okazji miło spędzić czas.

Turniej sportowy miał na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play.

Klasy rywalizowały w dyscyplinach sportowych, quizie wiedzowym oraz zdaniu plastycznym.  Dzięki temu każdy uczeń mógł reprezentować klasę. W części sportowej uczniowie zmagali się w 3 konkurencjach tj. biegi, skoki i rzuty. W konkurencji wiedzowej uczniowie odpowiadali na pytania, które wcześniej wylosowali. Natomiast w konkurencji plastycznej zadaniem grupy było zaprojektować wieniec laurowy, medal oraz maskotkę olimpijską.

Uczniowie rywalizowali w swoich ciągach klasowych. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się następująco.

W klasach pierwszych

1 miejsce – klasa 1b,

2 miejsce – klasa 1a.

W klasach drugich

1 miejsce – klasa 2b,

2 miejsce – klasa 2a,

3 miejsce – klasa 2c.

W klasach trzecich

1 miejsce – klasa 3b,

2 miejsce – klasa 3a.

Na zakończenie zostały wręczone przez panią dyrektor Jolantę Tyl puchary dla zwycięskich drużyn dyplomy oraz medale dla uczestników zmagań.  Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców.

Data dodania: 2021-06-07 10:51:33
Data edycji: 2021-06-07 13:40:00