Dzień Dyni w przedszkolu

Dziś w przedszkolu wesoło ?, dyniowo ?, pomarańczowo ?… a to wszystko za sprawą Dnia Dyni, które obchodzimy corocznie 31 października. Jest to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym wartościowym warzywem. Dzień Dyni pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń, wzbogacił naszą wiedzę na ich temat i pomógł poznać dynię od zewnątrz i od środka.
Każda grupa świętowała w inny sposób. Były zabawy integracyjne, badawcze, matematyczne, kulinarne, plastyczne oraz fotobudka.
O tym, jak smaczna jest dynia, przekonali się wszyscy, smakując wiele potraw i przekąsek na bazie dyni, babeczki, dżem dyniowy, babka dyniowa, a nawet ketchup z dyni. Zadowolone miny dzieci, to dowód na to, że był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Ważne jest również to, że zabawa może promować zdrowy styl życia!
Dziękujemy Rodzicom za dynie i za ubiór dzieci w kolorach dyni.
Całą fotorelację wykonano sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Data dodania: 2023-11-03 09:26:41
Data edycji: 2023-11-03 09:33:30