Dzień Dyni w klasie I c

31 października uczniowie klasy Ic obchodzili Dzień Dyni. Pierwszoklasiści przynieśli do szkoły dynie, a także ubrali się w kolorze pomarańczowym. "Święto Dyni" pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat. Podczas lekcji towarzyszyła im dynia - dzieci kodowały oraz rozwiązywały różne zadania. W zajęciach wzięła udział Pani pedagog Monika Dzięgielewska, która również z nami świętowała ten dzień, w ramach innowacji pegadogicznej "Emocje pierwszaków". Głównym celem wprowadzonego działania jest ułatwienie pierwszakom wejście w nowym etap edukacyjny, rozwijanie świadomości emocji, a przez to lepsze radzenie sobie z trudnymi i pielęgnowanie przyjemnych emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej zaczyna się już od najmłodszych lat i ciągle należy nad nią pracować. Dziś rozmawialiśmy o emocjach, które towarzyszyły nam w chwili przyjścia do szkoły i jak się zmieniają, a wszystko w ,,dyniowym klimacie" Poza dyniowymi zabawami oraz dyniową nauką każdy uczeń wykonał swoją dynię na pamiątkę tego wyjątkowego święta. Wykonaliśmy także farmy dyniowe z wykorzystaniem KLOCÓW KORBO. Ten dzień był pełen pracy, ale również pozytywnych wrażeń i radości.

Data dodania: 2023-11-06 14:18:13
Data edycji: 2023-11-06 14:21:29