Działania młodych samorządowców

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wraz z opiekunem Panią Moniką Dzięgielewską oraz Panią Dyrektor Jolantą Tyl mieli przyjemność uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez Burmistrza Mławy oraz Młodzieżową Radę Miasta Mława pod nazwą „Działania młodych samorządowców szansą dla miasta Mława”. Bardzo ważnym punktem programu był wykład prof. Jerzego Stępnia, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku o genezie, roli i potrzebie istnienia samorządów lokalnych. Nasi uczniowie: Gabriela Walczak, Oliwia Rachuba, Maria Bednarska, Anastazja Rzeplińska, Brajan Starzak, wzięli udział w debacie oksfordzkiej poprowadzonej przez Pana Andrzeja Rybusa- Tołłoczko ,,Młodzieżowe rady szansą, wyzwaniem, dla młodych wchodzenia w dorosłe obywatelskie życie, czy młodzieżowe Rady niepotrzebnym ,,tworem” bez zaufania publicznego oraz bez wpływu na realizację postulatów” Byli najmłodszymi z debatujących, ale ich argumenty były niezwykle dorosłe, rzeczowe, a także przedstawione bardzo konkretnie. To niezwykłe wydarzenie z pewnością jest doświadczeniem, którego przeżyć nie możemy na co dzień. Z młodzieży jesteśmy bardzo dumni. Jak podkreślali prelegenci- w Was młodych nasza przyszłość.

Data dodania: 2023-09-24 16:36:08
Data edycji: 2023-09-24 16:37:11