Dwudniowa wycieczka klasy 4a do Gdańska, Rewy, Gdyni i Malborka

9-10 czerwca klasa 4a pod opieką wychowawczyni i nauczycielek wspomagających była na wycieczce na Pomorzu Gdańskim.

Dzieci odwiedziły Hewelianum - miejsce łączące naukę, historię i zabawę. Zobaczyły wystawę „Z Energią” oraz wzięły udział w lekcji „Pod napięciem”. Następnie  uczniowie spacerowali z przewodnikiem po Głównym Mieście, gdzie podziwiali m.in. Bazylikę Mariacką, Długi Targ i fontannę Neptuna. Pojechali też na Westerplatte. Noc spędzili w Rewie. Po smacznej obiadokolacji wybrali się na spacer brzegiem morza.

Drugiego dnia czwartoklasiści oglądali różne gatunki zwierząt wodnych z całego świata w Akwarium Gdyńskim oraz spacerowali po Skwerze Kościuszki. Kolejnym etapem podróży był przejazd do Malborka i zwiedzanie gotyckiego zamku krzyżackiego. Budowla zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Przed wyjazdem do Mławy uczniowie zjedli posiłek w restauracji Mc’Donalds.

Wycieczka była doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego i poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin.

Data dodania: 2022-06-23 23:21:05
Data edycji: 2022-06-26 22:16:01