Domki dla owadów w parku miejskim od klasy 3b

21 kwietnia uczniowie klasy 3b wraz z opiekunami wzięli udział w Dniu Ziemi organizowanym przez Urząd Miasta Mława. Z tej okazji uczniowie najpierw przygotowali domki, malując je barwami przyciągającymi owady. Włożyli w to wiele pracy i wykazali się niezwykłą kreatywnością. W piątek o godzinie 10.00 w parku miejskim zamontowali większe domki na trawnikach i rabatach, a mniejsze na gałęziach drzew. W ten sposób klasa 3b, jako przedstawiciele naszej szkoły, przyozdobiła ogród miejski przyciągając zarazem do niego wiele gatunków owadów. Po wykonanym zadaniu nie zabrakło przystanku na smaczne lody i chwilę odpoczynku w otoczeniu miejskiej zieleni. W drodze powrotnej do szkoły klasa 3b zbierała śmieci, segregując je w poszczególne worki i w ten sposób włączając się także w ogólnopolską akcję Sprzątamy dla Polski. Na koniec uczniowie wykonali grupowy plakat z okazji Dnia Ziemi. Dla klasy 3b to był piękny, zielony, przyjazny Ziemi dzień.

Data dodania: 2023-04-21 21:47:24
Data edycji: 2023-04-21 21:57:47