„Dbaj o Ziemię – to Twój dom”

27 kwietnia uczniowie klasy 1a i 3b zamienili się w ekobohaterów i przygotowali wspólnie przedstawienie ekologiczne. Była to doskonała okazja uczczenia obchodzonego niedawno Światowego Dnia Ziemi oraz rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Z ekologią za pan brat”. Nasi mali aktorzy wcieli się w role znanych postaci z bajek, m.in. Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, Fiony czy Shreka i zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom, w jaki sposób można dbać o środowisko. Każda postać miała bardzo ważne przesłanie do przekazania. Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała rad ekobohaterów i nagrodziła ich gromkimi brawami. Po części artystycznej nastąpił długo wyczekiwany moment rozstrzygnięcia konkursu plastycznego i wręczenia nagród zwycięzcom. Jury oceniało przede wszystkim kreatywność, pomysłowość, estetykę prac, oryginalność oraz zgodność z tematem. Wybór laureatów był bardzo trudny, gdyż wszystkie prace były na wysokim poziomie. Jury po burzliwych naradach wyróżniło i nagrodziło następujące osoby:

I miejsce Bartosz Młodkowski Piotr Olszewski Klasa 1a

II miejsce Aleksandra Matalińska Julia Magdalińska Klasa 3a

II miejsce Sandra Krupińska Nikola Antczak Klasa 3b

III miejsce Illia Klymenko Oleksandr Filipow Oddział przygotowawczy

III miejsce Amelia Fabisiak Amelia Mazur Klasa 2b

Wyróżnienia: Jakub Łubiński i Wiktoria Frelkowska – klasa 1a; Paweł Olszewski i Kamil Dobrołęcki - klasa 1a; Julian Zawadzki i Maja Kowalska - klasa 2b; Marcelina Napierska i Maja Skudynowska – Dominiak - klasa 1a

Niezwykle istotne jest zaszczepianie u tak młodych ludzi świadomości ekologicznej. Mamy nadzieję, że w przyszłości to zaprocentuje i problem zanieczyszczonego środowiska zniknie. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie przepięknych prac, a zwycięzcom gratulujemy. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Organizatorkami spotkania i konkursu były panie: Olga Meredyk, Milena Pieńdyk – Skalińska, Beata Szemplińska i Lidia Zakrzewska.

Data dodania: 2023-04-28 22:12:56
Data edycji: 2023-04-28 22:18:05