Czytasz i dobrze się bawisz

W grudniu Pani Bogumiła Pawłowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie poprowadziła zajęcia czytelnicze połączone z warsztatami plastycznymi. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klasy 1a i 1b. Zima za oknem, dlatego prowadząca zaproponowała dzieciom wysłuchanie opowieści o żółwiu, któremu nie udało się zapaść w zimowy sen i który polubił tę porę roku. Po lekturze książki „Za dużo zimowych zabaw” Katy Hudson uczniowie opowiadali o swoich ulubionych zabawach na śniegu. W drugiej części spotkania uczestnicy wykonali „zimowe obrazki”. Po skończonej pracy uczniowie wysłuchali jeszcze opowieści „Ekspres polarny”, która wprowadziła ich w magiczny, świąteczny nastrój.

Na zakończenie spotkania w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie otrzymali wyprawkę czytelniczą składającą się z broszury „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” oraz „Wnuczki antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek.  Akcja ta corocznie przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania i pokazuje niezwykle ważną rolę książek w życiu dzieci.

Data dodania: 2023-12-13 17:49:24
Data edycji: 2023-12-13 17:54:47