„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich w SP nr 2 w Mławie

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” –  Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich w SP nr 2 w Mławie

W kwietniu z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej odbył się cykl zajęć poświęconych książce, w których uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych.  Maluchy, wysłuchawszy historii Kryształowego Jeziora, przekonały się, że o czystość muszą dbać wszyscy.

27 kwietnia pani Bogumiła Pawłowska przeprowadziła zajęcia dla uczniów z oddziału przygotowawczego I-III. Dzieci poznały historię Jeżyka, który dzięki książkom i czytaniu zrealizował swoje największe marzenie – latał. Spotkanie poświęcone było zaletom czytania i możliwości odkrywania wrażeń „mieszkających w książkach”. Uczestnicy zajęć mieli również okazję obejrzeć książki wydane w nietypowych formach. Na koniec otrzymali zakładki do książek.

Dzięki wystawie przygotowanej przez panią Edytę Kowalkowską uczniowie starszych klas poznali historię książki.

Data dodania: 2023-05-01 08:58:52
Data edycji: 2023-05-01 09:13:57