''Czytam z klasą - lekturki spod chmurki''

Kolejnym zakończonym projektem edukacyjnym, którym możemy się pochwalić to projekt edukacyjny ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". W projekcie wzięły udział klasa 2 a, 2 b, 2 c pod opieką pań Olgi Meredyk, Magdaleny Kołodzińskiej oraz Edyty Kowalkowskiej. W trakcie realizacji projektu przez klasy II w każdym z modułów wybrana była jedna lektura, do której wykonano, co najmniej cztery zadania. Lektury były czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez zaproszonych gości. Po zrealizowaniu każdego modułu nauczyciel umieszczał na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu i kilku zdjęć i otrzymywał od autora projektu potwierdzenie realizacji tego modułu.

Projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” realizowano w czasie zajęć edukacji wczesnoszkolnej od 2 września 2020r. do 25 czerwca 2021r. Zajęcia realizowałyśmy podczas lekcji. W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania został wprowadzony do klasy II projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem było zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

Poprzez zajęcia realizowano następujące cele:

• - rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • - rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • - doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • - zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • - integracja zespołu klasowego,
  • - współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi -szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

Projekt zakończył się sukcesem i okazał się fajną zabawą dla uczniów, którzy oprócz rozwoju czytelnictwa mogli pokazać swoje talenty plastyczne oraz mieli okazję do pracy w grupie tworząc plakaty zachęcające do czytania książek.

Dziękujemy za miło spędzony czas. Teraz czas pochwalić się uzyskanymi certyfikatami.

Data dodania: 2021-06-24 11:06:25
Data edycji: 2021-06-24 11:10:02