,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki „

Na tropach dobroczynności W październiku klasa 2b zrealizowała I moduł projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Uczniowie w ramach projektu przeczytali lekturę pt. ,,Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej. Wypełnili specjalnie przygotowany Lekturnik, w którym napisali metryczkę tytułowego opowiadania, narysowali głównego bohatera napisali plan wydarzeń oraz sporządzili krótką notatkę, na temat przesłania jakie niesie ze sobą baśń. Napisali również opis Szewczyka Dratewki. W klasie stworzyliśmy chmurkę Tosię, która towarzyszyć nam będzie przez cały projekt. Przygotowaliśmy planszę czytelniczą, która zawisła w naszym kąciku. Dzieci stworzyły czytające plastusie. Dzięki udziału w projekcie uczniowie zaczęłi zdecydowanie więcej wypożyczać i czytać książek. Po wysłuchaniu i omówieniu lektury każdy wykonał ilustrację przygody związanej z niesieniem pomocy. Uczniowie mieli okazję do obejrzenia filmu oraz teatrzyku, porównali treści z innymi formami przekazu. Każdy stwierdził , że czytanie się opłaca i różni się od nagrań, które są dostępne w sieci. Nie możemy się doczekać kolejnego modułu.

Data dodania: 2023-10-29 17:26:26
Data edycji: 2023-10-29 17:29:10