Chemiczne czary – mary w klasie 1a

11 maja uczniowie klasy 1a gościli na zajęciach panią Annę Tomczak – mamę Kubusia. Pani Ania jest nauczycielką chemii i przyjęła nasze zaproszenie, aby zaprezentować dzieciom doświadczenia chemiczne, które można wykonać z produktów dostępnych w domu. Na początku pani Ania opowiedziała, jak wyglądają laboratoria, w których pracują i przeprowadzają eksperymenty chemicy oraz na czym polega ich praca. Następnie dzieci wzięły udział w pokazie doświadczeń chemicznych, m.in. wulkanu, tęczy z cukierków, unoszącej się na wodzie świecy, masy nienewtonowskiej czy kolorowej lawy. Wszystkie te doświadczenia zachwyciły uczniów. Nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejsza, dlatego warto położyć nacisk na zdobywanie wiedzy dzięki własnym obserwacjom i doświadczeniom.

Data dodania: 2023-05-12 20:52:28
Data edycji: 2023-05-12 20:55:35