„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Dorota Strzemińska-Więckowiak

Odważny strażak

Jego zawód zna z was każdy –
Strażak silny jest, odważny.
Co dzień życie swe naraża,
Kiedy innym coś zagraża.

Międzynarodowy Dzień Strażaka przypada 4 maja, kiedy katolicy wspominają św. Floriana, patrona walki z ogniem. Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się, co robi strażak i przypomniały sobie numery alarmowe. Później dzieci wybrały się na boisko szkolne, gdzie czekali na nie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie: st. asp. Dariusz Laskowski, mł. asp. Artur Samoraj, ogn. Michał Gajur, ogn. Paweł Dobiesz i st. str. Robert Kaźmierczyk. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali mundury, sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych i samochód. Każdy mógł przymierzyć hełm i usiąść za kierownicą strażackiego auta. Przedszkolaki podziękowały gościom za ofiarną służbę oraz złożyły życzenia udanych akcji.

Data dodania: 2022-05-05 23:41:34
Data edycji: 2022-05-08 21:52:01