Biblioteka ma w sobie coś magicznego

W październiku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie  świętowano Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, któremu w tym roku przyświecało hasło „Czytanie dla pokoju”. Uczniowie zwiedzili wystawę „Najstarsze książki naszej biblioteki”, uczestniczyli w konkursie błyskawicznym ze słodką niespodzianką „ABC biblioteki” oraz wysłuchali fragmentu książki „Wojna na Pięknym Brzegu” Andrzeja Marka Grabowskiego przeczytanej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Dzieci chętnie spędzały czas w bibliotece.

Podczas akcji wykorzystano książki zakupione do biblioteki szkolnej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Data dodania: 2022-11-05 08:45:28
Data edycji: 2022-11-05 08:58:12