Bezpieczny pierwszoklasista

21 września uczniowie klasy 1a i 1b wzięli udział w akcji Roadpol Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) koordynowanej przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego. Celem przedsięwzięcia jest promowanie ,,wizji zero” – ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. W tym dniu pierwszoklasistów odwiedzili funkcjonariusze z KPP w Mławie, którzy opowiedzieli o zagrożeniach na drodze i w jej pobliżu oraz zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci uważnie słuchały i brały czynny udział w zajęciach. Doskonale wiedziały, jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnych działań na drodze. Dużą atrakcją dla uczestników spotkania było przejście z policjantami przez jezdnię, co pozwoliło utrwalić przekazaną wiedzę. Zajęcia uświadomiły uczniom, jak istotne dla ich bezpieczeństwa jest korzystanie z elementów odblaskowych. Każdy otrzymał breloczek odblaskowy, aby mógł świecić przykładem dla innych. Pierwszoklasiści chętnie zadawali policjantom pytania. Pod koniec spotkania dokładnie obejrzeli policyjny motocykl.
Dziękujemy za wizytę!

Data dodania: 2022-09-24 08:43:12